WARSZAWSKA MASA KRYTYCZNA
Z WIZYTĄ W LEGIONOWIE

20 sierpnia 2004 r. w Legionowie odbyła się pierwsza MASA KRYTYCZNA. Postanowiliśmy wspomóc naszych przyjaciół w tym inauguracyjnym przedsięwzięciu. Nasza grupa, wyposażona we flagi, gwizdki i inne akcesoria umówiła się na rondzie DePalma (Czajnik), druga część dołączyła na Rondzie Starzyńskiego (Świstak).

Wyruszyliśmy w daleką drogę, przeciskając się między uciekającymi z Warszawy na weekend samochodami. Po drodze dogonił nas Skeler ciągnący przyczepkę ze sprzętem grającym i stroboskopem (bardzo się później przydała!). W sumie uzbierały się 22 osoby (sam kwiat...).

Rynek w Legionowie przywitał nas pustką... Nieliczni rowerzyści snuli się po kątach, za to już przed czasem stawiła się straż miejska i pokaźna ekipa policyjna. Z czasem przybyli jednak uczestnicy masy (okazało się, że do akcji czynnie włączył się na rowerze wiceprezydent miasta! Brawo! Przejechał całą trasę!).

Sformowaliśmy kolumnę i pod eskortą policji udaliśmy się przy dźwiękach gwizdków, dzwonków i muzyki Skelera na ulice i ronda Legionowa. Przejazd przebiegł sprawnie i spokojnie; mieszkańcy miasta mogli na własne oczy zobaczyć wesołą grupę 88 rowerzystów. Jak na pierwszą w mieście masę to bardzo dobra frekwencja!

Masa zakończyła się na rynku, gdzie nastąpiło tradycyjne podniesienie rowerów w górę. Mamy nadzieję, że za miesiąc (piątek, 17.09.2004 godz. 19.00) uda się namówić do udziału już znacznie więcej uczestników – nie uwierzę, że tylko 63 osoby jeżdżą w Legionowie na rowerach!Brawo Legionowo!!! (brawo bije Czajnik...)Zdjęcia cyfrowe BodziaPOWRÓT


© 2004 by KKKT „Trawers”