003.jpg
005.jpg
004.jpg
008.jpg
006.jpg
007.jpg
009.jpg
010.jpg
011.jpg
012.jpg
013.jpg
014.jpg
015.jpg
017.jpg
016.jpg
[<< Pierwsza] [< Poprzednia] [Następna >] [Ostatnia >>]
Index 1 z 15

Zdjecia cyfrowe: Trawers & Kawon (k)
W związku z niewielkim wykorzystaniem funduszy przeznaczonych na infrastrukturę rowerową w Warszawie, postanowiliśmy napisać list do Prezydent Warszawy. Każdy uczestnik kwietniowej Masy mógł się pod tym listem podpisać.

List otwarty w sprawie niewykorzystywania funduszy
przeznaczonych na budowę infrastruktury rowerowej w Warszawie


Szanowna Pani Prezydent,
wielkie nadzieje wzbudziło w nas to, że władze miasta, po wielu latach bezczynności, zechciały zająć się kwestią tworzenia szeroko pojętej infrastruktury rowerowej na poważnie. W ciągu dwóch ubiegłych lat w budżecie miasta przeznaczono na ten cel 11 milionów złotych oraz stworzono odpowiednie procedury i standardy umożliwiające budowę dróg rowerowych wysokiej jakości.
Pamiętamy zapowiedzi budowy 150 kilometrów dróg rowerowych oraz wielu innych udogodnień, mających na celu poprawę naszej sytuacji na ulicach Warszawy oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu sprawdzającego się świetnie w ruchu miejskim. Pamiętamy także Pani obecność podczas naszego święta – Warszawskiej Masy Krytycznej. Sądziliśmy, że nareszcie dokonają się zmiany, na które oczekujemy od długiego czasu.
Niestety, pomyliliśmy się. Okazało się, że pieniądze to nie wszystko. Trzeba jeszcze umieć je wydawać…
Dowiedzieliśmy się, że przygotowane środki zostały wykorzystane w zaledwie jednej trzeciej. To wynik, który kompromituje urzędników odpowiedzialnych za budowę infrastruktury rowerowej w naszym mieście i jest dla nas wielkim rozczarowaniem. Czujemy się głęboko zawiedzeni faktem, że najlepsze chęci po raz kolejny przegrywają z biurokratycznym bezwładem.
W związku z powyższym, prosimy Panią o odpowiedź na pytanie:
Co jest przyczyną obecnej sytuacji i jakie działania podejmie Pani jako Prezydent m.st. Warszawy, aby nadrobić zaległości w budowie infrastruktury rowerowej oraz aby podobna sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości?
Będziemy zaszczyceni jeśli osobiście udzieli nam Pani odpowiedzi na powyższe pytanie podczas kolejnej Warszawskiej Masy Krytycznej – 29 maja.

Z wyrazami szacunku,
rowerzyści warszawscy


POWRÓT© 2009 by KKKT „Trawers”