To była bardzo nietypowa, nocna impra, zwołana w ciągu kilku dni.
Od 1 lipca, za sprawą zmiany Regulaminu przewozu osób i bagażu środkami lokalnej komunikacji zbiorowej, WOLNO już przewozić rower nie tylko metrem, ale również autobusem lub tramwajem Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.
Z tej okazji postanowiliśmy przywitać pierwszy autobus, który pojawił się pod ratuszem, po północy 1 lipca (kiedy to zacznie obowiązywać nowy regulamin).Okazało się, że wieści rozsyłane mailami rozchodzą się szybko! Przed północą na Placu Bankowym pojawiło się ponad 100 rowerzystów (i dwójka wrotkarzy!), wszyscy w znakomitych nastrojach.
Skeler w imieniu rowerzystów wręczył zaskoczonemu kierowcy nocnego autobusu „606” dyplom pamiątkowy, a my zrobiliśmy sobie zbiorowe zdjęcie!
Oczywiście podniesione zostały rowery w górę, po czym wyruszyliśmy na radosny objazd miasta
Trasa wiodła Marszałkowską, Alejami do Dw. Centralnego, Alejami do ślimaka na Wisłostradę, tunelem Przekręt, ślimakiem na Most Śląsko-Dąbrowski, Targową, Ząbkowską, Brzeską, Kijowską, przez Dw. Wschodni, Lubelską, Mińską, Kobielską, przez Rondo Wiatraczna, Grochowską, obok Parku Skaryszewskiego, Mostem Poniatowskiego, Książęcą, przez Pl. Trzech Krzyży, Żurawią, Bracką na Pl. Powstańców Warszawy – gdzie wykonaliśmy sobie pożegnalną zbiorową fotkę.
A dzielni wrotkarze jechali z nami przez cały czas do końca :-)Myślę, że wszyscy byli bardzo zadowoleni z przejazdu! Mimo, że w okolicach ul. Grochowskiej zainteresowała się nami policja, to było to zainteresowanie jedynie na odległość i to krótkotrwałe...
Podobno akcja nie zakończyła się na Pl. Powstańców – niektórzy pojechali jeszcze do Powsina :-)

Do zobaczenia za niecały miesiąc na kolejnej Masie (30.07 o 18.00 pod Kolumną Zygmunta)!Aha! Wiadomość z ostatniej chwili:
II NOCNY PRZEJAZD ROWEROWY
noc 10/11 Lipca (sobota/niedziela)
Pl. Zamkowy, godz. 0:00
Dlaczego?: Bo 1 lipca się wszystkim podobało ;-)


Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć.POWRÓT© 2004 by KKKT „Trawers”