Następnego dnia po wizycie w Legionowie spotkaliśmy się o północy pod kolumną Zygmunta na kolejną nocną masę. Stawiły się 34 osoby (w tym sporo – jak na tę porę – dziewczyn :-)Pogoda była niezła a trasa jeszcze bliżej nieokreślona. Skeler zaproponował, aby przejechać przez Wisłę pierwszym znajdującym się poza Warszawą mostem. Padło na Górę Kalwarię albo Nowy Dwór. W demokratycznym (jak zwykle) głosowaniu został wybrany ten drugi wariant (w przypadku Góry Kalwarii zachodziło niebezpieczeństwo, że Skeler mógłby się urwać na początku albo na końcu imprezy...)Niespodziewanie niektórzy musieli awaryjnie załatać i wymienić dętkę, co nieco opóźniło start całej grupy. Pokręciliśmy się trochę po Krakowskim, Nowym Świecie, Pl. Trzech Krzyży, Chmielnej, Marszałkowskiej (żeby rozruszać trochę wałęsającą się warszawską elytę i smakoszy nocnego piwa) i ruszyliśmy przez Żoliborz, Lasek Bielański na wylot w stronę Gdańska.Jazda przebiegała spokojnie; szosą tylko niekiedy pomykały ciężarówki albo osobowe. Widok oświetlonej migocącymi lampkami kolumny rowerzystów był imponujący. Pomimo dosyć spokojnego (na razie) tempa grupa stopniowo zaczęła się wykruszać... Pierwsi odpadli jeszcze w Warszawie, następni na rogatkach miasta, jeszcze inni w Łomiankach. Gdzieś po drodze „zawieruszył się” też wysłużony Czajnik (a wydawało mi się że to niekwestionowany przedstawiciel kwiatu Warszawskiej Masy :-)
Z początkowych 34 osób pozostała, zdecydowana na wszystko, połowa!Po ok. 3 godzinach osiągnęliśmy most w Nowym Dworze Mazowieckim; nie mogliśmy sobie odmówić zrobienia pamiątkowych zdjęć (było pusto więc wszyscy uwalili się na całej szerokości jezdni).
Potem jeszcze wizyta w city, w jedynym otwartym w nocy sklepie spożywczo-monopolowym (wzbudziliśmy niezłą sensację wśród miejscowych!). W międzyczasie zaczął padać deszczyk – pora było wracać.
(Skeler usiłował przemycić chytry pomysł przejechania przez most zapory w Dębem, ale zbiorowy głos rozsądku nie pozwolił mu na taką ekstrawagancję). W drodze powrotnej peleton rozwinął sporą szybkość. Przez Jabłonnę dotarliśmy z powrotem do Warszawy.
W sumie nakręciliśmy ok. 80 km (do Konstancina to będzie trochę więcej...)

Zdjęcia cyfrowe BodziaPOWRÓT© 2004 by KKKT „Trawers”